aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursyonline.info
2014-06-30

Programowanie gier komputerowych

Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz uzyskać ceniony na rynku pracy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności Polski Uniwersytet Wirtualny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty szkoleń e-learningowych prowadzonych za pośrednictwem naszej platformy.

Cena kursu - 399 zł

Tworzenie gier komputerowych wraz z rozwojem technologii informatycznych stało się złożonym i wieloetapowym procesem. Przemysł, który wykształcił się w wyniku tego procesu, łączy w sobie zadania kultury i technologii. Gra od pomysłu do użycia jej przez gracza przechodzi przez ręce scenarzystów, grafików, animatorów/filmowców, muzyków, programistów, analityków, specjalistów od marketingu, specjalistów PR i wielu innych osób. Z drugiej strony gry często są tworem pojedynczych zapaleńców lub małych grup.

Celem kursu jest przedstawienie procesu tworzenia gry komputerowej 3D oraz podstawowych algorytmów używanych przy ich powstawaniu. Do zobrazowania mechanizmu tworzenia grafiki 3D została wykorzystana biblioteka OpenGL w połączeniu z językiem C#, jednak przedstawione algorytmy i techniki programowania są niezależne od języka i platformy, na jaką jest tworzona aplikacja.

Uczestnik kursu zapozna się z historią rozwoju gier komputerowych. Przede wszystkim jednak zdobędzie praktyczną wiedzę na temat projektowania prostych gier zręcznościowych 3D, scenariusza gry komputerowej, metod animacji i ruchu w grach, sterowania postacią gracza, interakcji pomiędzy graczem a światem gry oraz posługiwania się biblioteką OpenGL.
Uczestnik kursu powinien znać podstawy programowania zorientowanego obiektowo (OOP — Object Oriented Programming) oraz podstawy grafiki komputerowej.

Grupa docelowa:

Wszyscy zainteresowani.

  1. Podstawowe aspekty tworzenia i wyświetlania obrazu 3D
  2. Architektura gry
  3. Ruch i interakcja jako podstawowe elementy aplikacji gier
  4. Interakcja pomiędzy elementami świata gry

Polityka Prywatności