aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursyonline.info
2014-06-30

Psychologia kliniczna

Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz uzyskać ceniony na rynku pracy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności Polski Uniwersytet Wirtualny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty szkoleń e-learningowych prowadzonych za pośrednictwem naszej platformy.

Cena kursu - 350 zł

Psychologia kliniczna jest jedną z najciekawszych subdyscyplin psychologicznych. Wyrosła na gruncie medycznym, początkowo służalcza wobec psychiatrii i neurologii, obecnie traktowana jest jak równy partner. Jest ona związana jest z zagadnieniami zdrowia i choroby. Zajmuje się diagnozą, profilaktyką i terapią nie tylko, jak mogłoby się wydawać, depresji, uzależnień i nerwic.

Celem kursu jest przedstawienie najważniejszych zagadnień związanych z psychologią kliniczną, takich jak: problemy związane z nauczaniem i wychowaniem młodego człowieka, funkcjonowanie dorosłego człowieka w środowisku społecznym, w tym zawodowym, zwłaszcza w aspekcie najczęściej występujących zaburzeń, zapobieganie problemom związanym ze zdrowiem psychicznym uczniów, wychowanków i podopiecznych, współpraca psychologa i pedagoga w zakresie diagnozy, terapii i profilaktyki rozwoju psychicznego (poznawczego, emocjonalnego i społecznego).

Grupa docelowa:

Wszyscy zainteresowani.

  1. Obszar, przedmiot i zadania psychologii klinicznej
  2. Norma i normalność w psychologii klinicznej
  3. Psychologia kliniczna w praktyce
  4. Kliniczna diagnoza psychologiczna
  5. Zastosowanie psychologii klinicznej w ramach specjalistycznej działalności pomocnej
  6. Rehabilitacja psychologiczna
  7. Interwencja kryzysowa
  8. Psychoprofilaktyka (prewencja)
  9. Psychoterapia
  10. Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży
  11. Etiologia zaburzeń psychicznych u dzieci
  12. Charakterystyka wybranych zaburzeń wieku rozwojowego (ADHD, zaburzenia zachowania, zaburzenia odżywiania, zaburzenia emocjonalne, upośledzenie umysłowe)
  13. Psychologia kliniczna człowieka dorosłego (zaburzenia osobowości, zespół stresu pourazowego — PTSD, schizofrenia, zaburzenia nastroju)

Polityka Prywatności