aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursyonline.info
2014-06-30

Teoria prawa podatkowego

Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz uzyskać ceniony na rynku pracy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności Polski Uniwersytet Wirtualny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty szkoleń e-learningowych prowadzonych za pośrednictwem naszej platformy.

Cena kursu - 330 zł

Prawo podatkowe to zespół norm regulujących zjawiska społeczne związane z pobieraniem przez związek publicznoprawny (państwo, jednostkę samorządu terytorialnego) obowiązkowych, nieodpłatnych, bezzwrotnych świadczeń pieniężnych od podmiotów poddanych jego władztwu — w związku z wystąpieniem pewnych sytuacji faktycznych lub prawnych uznanych za przejaw zdolności płatniczej (zdolności do poniesienia ciężaru na rzecz związku publicznoprawnego).

Innymi słowy, prawo podatkowe to zespół norm regulujących treść stosunku podatkowoprawnego, w tym w szczególności zasady powstawania i wygasania zobowiązań podatkowych, obowiązki i prawa podatników, płatników, inkasentów i reprezentujących związek publicznoprawny organów podatkowych, a także procedury obowiązujące w tym zakresie.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami teorii prawa podatkowego. W module pierwszym została przedstawiona problematyka teoretyczna stosunku podatkowoprawnego oraz podatkowoprawnego stanu faktycznego. Ponadto zaprezentowano zasady podatkowe — postulaty nauki prawa podatkowego skierowane do twórców systemu podatkowego (ustawodawcy), określające, jak ten system powinien być zbudowany i jak powinien funkcjonować, aby optymalnie realizował swoje funkcje.

Moduł drugi poświęcony jest teorii normy podatkowoprawnej i zagadnieniu źródeł prawa podatkowego. W module tym omówiono też zasady ogólne prawa podatkowego, które należy odróżnić od zasad podatkowych przedstawionych w module pierwszym. Moduł trzeci to zapoznanie z zasadami wykładni prawa podatkowego.

Grupa docelowa:

Wszyscy zainteresowani.

  1. Teoria stosunku podatkowoprawnego i zasady podatkowe
  2. Teoria i zasady prawa podatkowego
  3. Wykładnia prawa podatkowego: językowa, systemowa, funkcjonalna i celowościowa

Polityka Prywatności